خانه / عمومی / گلایه برخی کامیون‌داران از سوءاستفاده برخی فروشندگان لاستیک

گلایه برخی کامیون‌داران از سوءاستفاده برخی فروشندگان لاستیک

معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان درباره مشکلات کامیون‌داران، اظهار کرد: بخشی از مشکلات کامیون‌داران در زمینه مطالبات صنفی بوده و تعدای از مشکلات آنها در محدوده راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیست و به سازمان‌های دیگر نیز مربوط است اما این اداره‌کل به شدت پیگیر رفع مشکلات کامیون‌داران است.

مصطفی پناهنده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تعداد مسافران جابجا شده در ۳ ماهه امسال نیز ۱۱ درصد کاهش دارد، اظهار کرد: در ۳ ماهه ابتدای امسال یک میلیون و ۲۲۷ هزار و ۲۴۵ مسافر از طریق ناوگان حمل‌ونقل عمومی استان جابجا شده است در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۳۸۳ هزار نفر از این طریق جابجا شده بود.

وی با بیان اینکه ۵۲ شرکت مسافربری فعال در استان همدان وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به افزایش حجم تردد در این مدت متأسفانه گرایش مردم به استفاده از وسایل نقلیه خصوصی بیشتر شده و حجم سفرهای عمومی کمتر شده است.

پناهنده ادامه داد: در ۳ ماهه ابتدای امسال ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن بار توسط ناوگان باری استان جابجا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲٫۵ درصد کاهش داشته است.

وی با تأکید بر اینکه از ۹۷ شرکت حمل‌ونقل بار استان ۹۳ شرکت فعال است، خاطرنشان کرد: در این مدت غالباً محموله‌هایی از سیمان، آهن، کنسانتره، سنگ‌آهن و موادمعدنی و محصولات کشاورزی جابجا شده است.

وی با اشاره به افزایش قیمت لاستیک وارداتی به علت افزایش نرخ ارز، افزود: دولت ارز دولتی به این بخش تزریق کرده ضمن اینکه شرکت‌های تولیدکننده لاستیک داخلی نیز موظف شدند بازار داخل را تأمین کنند. برخی از کامیون‌داران از سوءاستفاده برخی از شرکت‌ها ناراحت بودند. کمیسیون ماده ۱۱ و ۱۲ فعال شده است و با شرکت‌های متخلف نیز برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه گامی که از سوی دولت و اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برداشته شده، حرکت خوبی است و اگر ادامه یابد می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم، ادامه داد: هفته گذشته ۱۲ شرکت متخلف در کمیسیون ماده ۱۲ جریمه نقدی شدند.

معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان از تعطیلی ۲ شرکت باربری متخلف در سالجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال ۲ شرکت در حوزه کبودراهنگ و اسدآباد تعطیل شدند که پس از طی زمان مشخص شده با دستورات قضایی فک‌پلمب خواهند شد.

وی در پایان عمده تخلفات شرکت‌های حمل بار استان را سوءاستفاده از کارت هوشمند رانندگان، بارگیری خارج از ضوابط و اخذ کمیسیون اضافه از رانندگان دانست و تأکید کرد: در صورتی‌که یک شرکت بیش از ۴ بار وارد کمیسیون شود برخورد جدی صورت گرفته و شرکت تعطیل می‌شود.

این مطلب را دیده اید؟

ترامپ پیشنهاد اروپا برای حذف تعرفه صنایع خودروسازی را نپذیرفت

دونالد ترامپ پیشنهاد حذف تعرفه‌های سنگین گمرکی بر روی خودروهای وارداتی اروپایی به آمریکا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *