خانه / تخصصی / صاحبان تاکسی فرسوده با چهار و نیم میلیون تومان خودروی نو بگیرند

صاحبان تاکسی فرسوده با چهار و نیم میلیون تومان خودروی نو بگیرند

پورمحمدی معاون تولید سازمان برنامه و بودجه، امروز در مراسم نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور با محصولات ایران خورو با اشاره به اینکه در طرح گذشته‌ای که به منظور فروش خودرو مصوب شده بود در قالب وام خودرو توانستیم ۱۳۰ هزار دستگاه را به فروش برسانیم، اظهار داشت: آن طرح با موفقیت به پایان رسید در طرح نوین دیگری ما ضعف‌های طرح‌های قبلی را مورد بررسی قرارداده و به طرح جایگزین خودروهای فرسوده دست پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه کل تاکسی‌های فرسوده در آن مقطع ۹۰ هزار دستگاه بوده است، گفت: افزود: اولین مزیت این طرح این است که موضوع محیط زیست در کانون توجه قرار گرفته است در طرح وام خودرو بیشتر اولویت تولید بود اما اینجا موضوع اساسی حفظ محیط زیست است.

معاون تولید سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه در اسفندماه ۹۴ حدود ۷۲۵ هزار تن آلایندگی در کشور شناسایی شده است، گفت: ۸۵ درصد از حجم این آلودگی ناشی از آلاینده‌های متحرک است. برهمین اساس سهم تاکسی‌ها ۱۵ درصد با رقم ۱۱۰ هزارتنی است که برای رفع این موضوع به فکر طرح جایگزین خودروهای فرسوده افتادیم.

وی اضافه کرد: براساس مذاکرات انجام شده در این طرح هریک از بانک‌های ملت، پارسیان و تجارت ۳۰ هزار دستگاه خودرو را عهده دار شده اند ، دولت هم ۵ میلیون تومان هزینه این طرح را متقبل شده و ایران خودرو نیز ۵۰۰ تومان از اسقاط این خودرو را خود پرداخت می‌کند. برهمین اساس آورده یک نفر برای طرح جایگزینی خودروی فرسوده ۴٫۵ میلیون تومان است که با اضافه شدن وام ۲۰ میلیون تومان و کمک ۵ میلیون تومانی دولت در مجموع مدل مالی این طرح ۳۰ میلیون تومان درنظرگرفته شده است.

این مطلب را دیده اید؟

آمارهای معاینه فنی | رتبه اول نیسان در آلایندگی و پراید در انحراف فرمان

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی، گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *