خانه / عمومی / خودروهای دارای لامپ های خیره کننده توقیف می شوند

خودروهای دارای لامپ های خیره کننده توقیف می شوند

تهران- ایرنا- رئیس مرکز کنترل تراقیک پلیس راهور گفت: در صورت مشاهده پلیس خودرو رانندگانی که در جلو وسیله نقلیه خود از لامپ های قوی غیر استاندارد پرنور و خیره کننده استفاده کرده اند توقیف و برای اعمال قانون به پارگینگ هدایت می شوند.

سرهنگ نادر رحمانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه انتظامی ایرنا افزود: با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی استفاده از هر گونه لامپ غیر استاندارد بر روی خودرو که منجر به ایجاد مزاحمت برای راننده مقابل شود، ممنوع است.
وی گفت: لامپ های استاندارد همان لامپ هایی است که خودروسازان بر اساس تایید سازمان استاندارد بر روی خودرو نصب می کنند. روشنایی بیش از حد هر گونه لامپ همانند زنون، LED و غیره خارج از استاندارد و نصب آن بر روی خودرو ممنوع است.

* استفاده از کلاه ایمنی برای موتورسواران
سرهنگ رحمانی درباره موتور سواران فاقد کلاه ایمنی گفت: بر اساس قوانین ناجا موتورسواران و راکب های آنان باید به هنگام استفاده این وسیله نقلیه از کلاه ایمنی استفاده کنند. در غیر این صورت موتور توقیف و برای اعمال قانون به پارکینگ هدایت می شوند.
وی با بیان اینکه استفاده از کلاه ایمنی ضامن سلامت استفاده کنندگان از موتورسیکلت را فراهم می کند، گفت: نداشتن پلاک، عبور از محل های ممنوع، عبور از محل عابران پیاده، ایجاد صدای ناهنجار اگزوز و غیره از جمله تخلفاتی است که به توقیف موتور سیکلت منجر می شود.

این مطلب را دیده اید؟

ترامپ پیشنهاد اروپا برای حذف تعرفه صنایع خودروسازی را نپذیرفت

دونالد ترامپ پیشنهاد حذف تعرفه‌های سنگین گمرکی بر روی خودروهای وارداتی اروپایی به آمریکا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *