خانه / عمومی / خودروهای خودران گوگل رکورد زدند

خودروهای خودران گوگل رکورد زدند

خودروهای خودران شرکت “وایمو” گوگل موفق شدند به رکورد طی مسافت هشت میلیون مایل در خیابانهای عمومی دست پیدا کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ورج، فناوری رانندگی خودران طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته است و شرکت‌های بسیاری برای عرضه خودروهای خودران تلاش می‌کنند.

“وایمو” (Waymo) که یکی از زیرمجموعه‌های آلفابت (مادر شرکت گوگل) محسوب می‌شود، موفق شد رکورد جدیدی در زمینه تردد خودروهای خودران ثبت کند. ناوگان خودروهای این شرکت در آزمایشهای اخیر خود، هشت میلیون مایل را در جاده‌های عمومی طی کردند. این مسافت، معادل ۲۵ هزار مایل در روز و از رکوردهای پیشین بیشتر است.

میزان حرکت این خودروها در ماه نوامبر، چهار میلیون مایل در جاده‌های عمومی بود و این نشان می‌دهد که اکنون رکورد دو برابر شده است.

انتظار می‌رود که این عدد با افزایش خودروهای وایمو و اضافه شدن تاکسی‌های رباتیک، بیشتر شود. این شرکت در حال حاضر، بیش از ۶۰۰ مینی ون خودران در جاده‌های عمومی دارد. در ماه مه، وایمو اعلام کرد که برای ۶۲ هزار مینی ون دیگر، قراردادی با شرکت خودروسازی “فیات کرایسلر” (Fiat Chrysler) منعقد کرده است.

همچنین، ویمو در آزمایش‌های شبیه‌سازی شده موفق شد پنج میلیون مایل را طی کند که معادل بیش از ۲۵ هزار مایل در روز است. هدف از این آزمایش، رسیدن وایمو به نخستین رانندگی تجاری خود است.

اوکسون#

این مطلب را دیده اید؟

ترامپ پیشنهاد اروپا برای حذف تعرفه صنایع خودروسازی را نپذیرفت

دونالد ترامپ پیشنهاد حذف تعرفه‌های سنگین گمرکی بر روی خودروهای وارداتی اروپایی به آمریکا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *