خانه / عمومی / جزئیات برگزاری جلسه کمیسیون اصل ۹۰ درباره سقوط هواپیمای یاسوج

جزئیات برگزاری جلسه کمیسیون اصل ۹۰ درباره سقوط هواپیمای یاسوج

جلسه مسئولان کمیته بررسی سانحه هواپیمای یاسوج با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ تشکیل شد اما به دلیل کامل نبودن تیم حاضر در این جلسه نمایندگان مجلس خواستند که در جلسه بعدی اعضای کمیته بررسی حضوری کامل داشته باشند.

حسن رضایی فر-  مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه اعضای کمیته بررسی سانحه آمادگی کامل دارند تا به تمام سوالات و ابهامات مطرح شده در این زمینه پاسخ دهند، تاکید کرد: گمانه‌زنی‌هایی که صحبت از نبود آمادگی از سوی اعضای کمیته بررسی سانحه می‌شود، صحت ندارد و ما در حال حاضر منتظر هستیم تا با اعلام اعضای کمیسیون اصل ۹۰ جلسه بعدی در این رابطه تشکیل شود.

رضایی فر درباره آخرین وضعیت بررسی گزارش نهایی سانحه از سوی مقامات قضایی نیز گفت: در این حوزه یک کارشناس مسائل هوایی که با مقامات قضایی کار می‌کنند، پیگیری گزارش را بر عهده گرفته و کار در این زمینه با استفاده از اطلاعات ارائه شده از سوی کمیته بررسی سانحه ادامه دارد.

مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری این را نیز گفت که کمیته بررسی سانحه به دنبال اعلام مقصر نبوده و در گزارش خود صرفا دلایل این حادثه و عواملی که در سقوط هواپیمای تهران- یاسوج نقش داشته را ارائه کرده است. مستندات مربوط به این گزارش در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته و بررسی آن‌ها در جلسه پیش رو ادامه خواهد یافت.

در زمستان سال گذشته با دستور وزیر راه و شهرسازی کمیته بررسی این حادثه تشکیل شد.این کمیته پس از پیدا شدن جعبه سیاه و بررسی اطلاعات آن در گزارش خود خطاهای خلبان را به عنوان اصلی ترین عامل در سقوط این هواپیما تعیین کرد.

پارسایی نماینده مجلس و عضو کمیسیون اصل ۹۰ این نهاد چند روز قبل اعلام کرده بود که گزارش مربوط به تقصیر خلبان در حادثه سقوط هواپیما را قبول نداشته و این موضوع را پیگیری می‌کند.

این مطلب را دیده اید؟

ترامپ پیشنهاد اروپا برای حذف تعرفه صنایع خودروسازی را نپذیرفت

دونالد ترامپ پیشنهاد حذف تعرفه‌های سنگین گمرکی بر روی خودروهای وارداتی اروپایی به آمریکا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *