خانه / عمومی / “جرمی هانت” وزیر خارجه جدید انگلیس شد

“جرمی هانت” وزیر خارجه جدید انگلیس شد

به دنبال استعفای بوریس جانسون در اعتراض به برنامه‌های دولت لندن برای همکاری تجاری نزدیک با اتحادیه اروپا پس از بریگزیت، نخست وزیر انگلیس “جرمی هانت” را به عنوان وزیر امور خارجه جدید کشورش منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، انتصاب جرمی هانت که سال‌ها به عنوان وزیر بهداشت انگلیس خدمت کرده به عنوان جایگزین یکی از متحدان نزدیک ترزا می، نخست وزیر انگلیس، ممکن است تعادل تیم وزرای ارشد ترزا می درخصوص خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (بریگزیت) را تغییر دهد.

اگرچه جانسون یکی از فعالان عالی‌رتبه بریگزیت بود اما جرمی هانت در جریان رفراندوم سال ۲۰۱۶ میلادی از ماندن در اتحادیه اروپا طرفداری کرد.

با این حال جرمی هانت در اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی در مصاحبه‌ای گفته بود که به خاطر ملاحظه “تکبر ناامید کننده” در رفتار اتحادیه اروپا در جریان مذاکرات، درخصوص بریگزیت تغییر عقیده داده است.

جرمی هانت ماه گذشته گفته بود که شرکت‌هایی چون ایرباس نباید به خاطر بریگزیت حرف خروج از انگلیس را به میان آورند و در این خصوص هشدار دهند و درعوض باید از ترزا می در جریان تلاش‌هایش برای دستیابی به یک توافق خوب در جریان خروج از اتحادیه اروپا حمایت کنند.

جرمی هانت پس از انتصابش به عنوان وزیر امور خارجه جدید انگلیس در توئیتی گفت: برای من افتخار بزرگی است که در این لحظه حساس در تاریخ کشورمان به عنوان وزیر امور خارجه منصوب شدم. الان زمان آن است که برای دستیابی به یک توافق بریگزیت عالی از نخست وزیرمان حمایت کنیم. یا الان یا هیچ وقت.

علی‌رغم اعتصاب پزشکان، نارضایتی مردم از سطح تخصیص بودجه و دیگر چالش‌ها، جرمی هانت ۵۱ ساله بیش از پنج سال و نیم به عنوان وزیر بهداشت انگلیس خدمت کرد که طولانی‌مدت‌ترین دوره در تاریخ وزارت بهداشت ملی انگلیس محسوب می‌شود.

مت هنکاک، جایگزین جرمی هانت به عنوان وزیر بهداشت انگلیس شد، در حالی که جرمی رایت، دادستان کل انگلیس به عنوان وزیر ورزش، رسانه و فرهنگ دیجیتال منصوب شد.

دفتر نخست وزیری انگلیس نیز اعلام کرد: جفری کاکس، به عنوان دادستان کل جدید انگلیس انتصاب شده است.

OXON#

AUTPOART#

OXON AUTOPART#

Jeremy Hunt#

 

این مطلب را دیده اید؟

ترامپ پیشنهاد اروپا برای حذف تعرفه صنایع خودروسازی را نپذیرفت

دونالد ترامپ پیشنهاد حذف تعرفه‌های سنگین گمرکی بر روی خودروهای وارداتی اروپایی به آمریکا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *