خانه / عمومی / جایگزینی ۲۰۰۰ کالای ایرانی با اقلام خارجی در شهروند

جایگزینی ۲۰۰۰ کالای ایرانی با اقلام خارجی در شهروند

مدیرعامل شرکت شهروند با تاکید بر تلاش برای حمایت از تولید کنندگان و کالاهای داخلی از جایگزینی ۲۰۰۰ کالای داخلی با اقلام خارجی خبر داد.

مسعود سریع القلم  گفت: از تعداد ۵۰ هزار کالایی که در شهروند عرضه می‌شود ۲۰۰۰ قلم کالا ظرف شش ماهه اخیر خارجی بودند که با ۲۰۰۰ قلم کالای ایرانی جایگزین شدند.

وی افزود: از دی ماه سال گذشته تا خرداد ماه سال جاری شاهد افزایش ۱۱۹ درصدی مشتریان مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند بوده‌ایم. بر اساس آمارها و تحلیل‌های انجام شده، اقبال شهروندان از فروشگاه‌های شهروند افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص انجام تبلیغات در سطح شهر گفت: روش‌های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد اما به عنوان مدیریت این مجموعه ، تعیین خودرو به عنوان جایزه در جهت ترغیب شهروندان برای افزایش فروش را نمی‌پذیرم. به این منظور برنامه‌ای سه ساله تقدیم شورا و شهرداری شده است تا بتوانیم پس از ۲۴ ساعت فعالیت فروشگاه‌های شهروند با انجام اقداماتی همچون نوسازی و بازسازی شعبات این فروشگاه این مجموعه را به نقطه روز برسانیم. در حقیقت نخستین اقدام مدیریتی ما، نوسازی و بازسازی شعبات شهروند بوده است.

وی تاکید کرد: ما فروش مسئولانه در شهروند را در دستور کار قرار داده‌ایم و معتقدیم در قبال قیمت، کیفیت و استاندارد کالاها باید پاسخگوی مشتریان خود باشیم. همچنین برنامه جامعی برای تبلیغات شرکت شهروند تدوین شده که در شش ماهه دوم سال جاری اجرایی خواهد شد.

سریع القلم در خصوص فروش اینترنتی شرکت شهروند نیز گفت: خوشبختانه اقدامات گسترده‌ای از گذشته برای افزایش فروش اینترنتی در مجموعه شهروند آغاز شده و خوشبختانه امروز حجم سفارشات مجازی بسیار بالاست به شکلی که امروز نمی‌توانیم تمامی درخواست‌ها را در حوزه مجازی پاسخگو باشیم. روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ سفارش در حوزه مجازی توسط فروشگاه‌های شهروند پشتیبانی می‌شود. همچنین اپلیکیشنی طراحی کرده‌ایم شبیه به آنچه که در اسنپ انجام می‌شود تا در حوزه عرضه کالا به صورت کاملا هوشمند بتوانیم پاسخگوی نیاز شهروندان باشیم. این طرح تا پایان سال به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد و امیدواریم در حیطه اجرای آن همزمان بخش اقتصاد شب را نیز با اخذ مجوزهای لازم فعال کنیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص واگذاری شهروند به مجموعه بانک شهر، گفت: به هیچ عنوان شهروند فروخته نشده و ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به شهرداری تهران است. در دوره مدیریت سابق شهری یعنی در سال ۱۳۹۵ موضوع فروش شهروند و یا خصوصی کردن آن مطرح شد که یکی از مشتریان علاقمند برای خرید شهروند بانک شهر بود. اقداماتی در این حوزه انجام شد اما در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران این موضوع منتفی شد و در دوره تصدی آقای نجفی بر شهرداری تهران این موضوع به طور کامل از دستور کار خارج شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در خصوص عرضه گوشت قرمز گوسفندی در مجموعه فروشگاه‌های شهروند گفت: در تهران روزانه ۴۰۰ تن گوشت قرمز گوسفندی مصرف می‌شود که از این روند سهم فروش شهروند حدود ۱۵ تن است. قیمتی که ما این گوشت را عرضه می‌کنیم قیمت تنظیم بازار است.

وی ادامه داد: در مجموعه فروشگاه‌های شهروند ۲۵۰۰ نفر نیروی شاغل وجود دارند که علاوه بر اینها ۱۳۰۰ نفر نیز کارمندان تامین کننده اقلام شهروند هستند که با آموزش‌هایی که برای آنها در نظر گرفته شده امیدواریم بتوانیم در جهت تکریم بیش از پیش مشتریان‌مان حرکت کنیم.

این مطلب را دیده اید؟

ترامپ پیشنهاد اروپا برای حذف تعرفه صنایع خودروسازی را نپذیرفت

دونالد ترامپ پیشنهاد حذف تعرفه‌های سنگین گمرکی بر روی خودروهای وارداتی اروپایی به آمریکا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *