خانه / بازار ایران / توقف صدور پیش فاکتور تاکسی‌های جدید
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-09-01 09:31:24Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

توقف صدور پیش فاکتور تاکسی‌های جدید

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرتنی شهری گفت: بعد از مصوبه‌ دولت مبنی بر تغییر نرخ ارز قطعات وارداتی خودرو از نرخ دولتی به نرخ توافقی، یعنی از حدود چهار هزار و دویست تومان به حدود ده هزار تومان؛ شرکت خودروساز صدور پیش فاکتور را متوقف کرده‌است.

مرتضي ضامني، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفت وگو با ایسنا، ادامه داد: شرکت‌های خودروساز ایران خودرو و سایپا که صدور پیش فاکتور را با روندی کند انجام می‌دادند بعد از اعلام این مصوبه برای مشخص شدن قیمت نهایی ارز وارداتی تا اعلام نهایی آن، صدور پیش فاکتور را متوقف کردند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری بابیان این‌که گفته شده دولت این مصوبه را اصلاح کرده است و همان ارز دولتی برای واردات قطعات خودرو تخصیص داده می شود، گفت: باید منتظر نتیجه آن بعد از تعطیلات اخیر باشیم.

ضامني ضمن تشریح آخرین وضعیت نوسازی ناوگان تاکسیرانی از ثبت‌نام ۸۵۰ دستگاه تاکسی برلیانس از خردادماه سال جاری خبرداد.

او گفت: تاکنون ۸۵۰ نفر برای دریافت تاکسی برلیانس و آریو ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۸۰ دستگاه تحویل متقاضی شده‌است و مابقی متقاضیان نیز در حال تکمیل فرآیند ثبت‌نام خود هستند.

ضامنی در پایان صحبت‌هایش تصریح کرد: اگر نرخ ارز توافقی بر واردات قطعات خودرو گذاشته شود طبیعتا قیمت خودرو بالاتر خواهد رفت و اگر ارز دولتی تعلق گیرد قیمت تغییری نخواهد کرد.

این مطلب را دیده اید؟

آیا کارت سوخت برمی‌گردد ؟

مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: سامانه کارت هوشمند در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *