خانه / بازار ایران / تفاهم نامه سایپا و سیتروئن و معرفی چهار مدل جدید خودرو
123456-840x420

تفاهم نامه سایپا و سیتروئن و معرفی چهار مدل جدید خودرو

حسن قره ئی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک گروه خودروسازی سایپا گفت: صادرات گروه شامل خودرو، قطعه و خدمات مهندسی پارسال به ۸۵ میلیون دلار رسید. قره ئی اضافه کرد: کسب سهم ۶۰ درصدی از صادرات خودروهای سواری در کشور، تولید محصولات جدید شامل ساینا، چهار مدل برلیانس و رنو ساندرو، مذاکره با خودروسازان برتر جهان برای سرمایه گذاری مشترک و همچنین دستیابی به تفاهم برای تاسیس شرکت مشترک را از مهمترین اقدامات پارسال سایپا عنوان کرد.

وی از افزایش میانگین تولید روزانه خودرو از ۸۳۱ دستگاه در مهر ۱۳۹۴ به ۹۸۹ دستگاه در اسفند همان سال (افزایش ۱۳۹ درصدی) خبر داد.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک گروه خودروسازی سایپا تولید خودرو در سال ۱۳۹۱ را ۳۹۷ هزار و در سال ۱۳۹۲ را ۳۱۴ هزار دستگاه اعلام کرد. همچنین در سال ۱۳۹۳، ۴۱۷ هزار و پارسال ۳۷۲ هزار دستگاه تولید شد. این مسئول گفت: برنامه امسال سایپا برای تولید خودرو ۵۳۰ هزار دستگاه است که با توجه به تولید خودرو در پنج ماه نخست، این برنامه تحقق خواهد یافت. وی گفت: مردادماه امسال ۵۰ هزار دستگاه خودرو تولید شده است که ادامه این روند کل برنامه در تولید ۵۳۰ هزار دستگاه را پوشش خواهد داد. رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی استراتژیک گروه خودروسازی سایپا همچنین از معرفی چهار محصول جدید شامل ساندرو جدید، CS35، ۲۱۲ و پادرا در سال ۱۳۹۵ خبر داد. پیشینه همکاری شرکت های خودروسازی سایپا و سیتروئن به ۵۰ سال پیش با تولید ژیان برمی گردد و یک ماه پیش نیز تفاهمنامه تاسیس شرکت مشترک سایپا و سیتروئن را امضا کردند.

قرار است سرمایه گذاری در این همکاری ۵۰-۵۰ باشد و نخستین محصول مشترک تا پایان سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود. آن زمان، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حاشیه امضای این قرارداد به خبرنگاران گفت: آورده شرکت سایپا ۵۰ درصد سهام سایپا کاشان است و به این ترتیب ۵۰ درصد سهام شرکت سایپا کاشان به قیمت کارشناسی رسمی جمهوری اسلامی ایران به شرکت سیتروئن واگذار شد. این قرارداد، شامل قطعه سازی داخلی، طراحی داخلی و توسعه محصول و صادرات ۳۰ درصدی در شبکه سیتروئن خواهد بود. وی در مورد سرمایه گذاری مشترک در این طرح گفت: حجم سرمایه گذاری برای ایجاد شرکت مشترک در مرحله نخست ۳۰۰ میلیون یورو است.

این مطلب را دیده اید؟

آیا کارت سوخت برمی‌گردد ؟

مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: سامانه کارت هوشمند در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *