خانه / تخصصی / تخصیص ارز به ایرلاین‌ها متوقف شد

تخصیص ارز به ایرلاین‌ها متوقف شد

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد که از حدود یک ماه پیش تخصیص ارز به ایرلاین‌های ایرانی متوقف شده است.

مقصود اسعدی سامانی  اعلام کرد: متاسفانه با وجود آنکه در بسیاری از جلسات و مذاکرات رسما اعلام کردیم که بخش قابل توجهی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی مستقیما باید با پرداخت ارز همراه شود، اما متاسفانه حمایت‌های لازم در این زمینه از شرکت‌های ایرانی انجام نشده و ما در هفته‌های گذشته با مشکلات جدی مواجه بودیم.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه در شرایط فعلی خرید ارز در بازار آزاد نیز چندان عملی و قانونی به شمار نمی‌رود، اظهار کرد: وقتی دولت رسما یک نوع قیمت‌گذاری برای ارز را تعیین می‌کند و برای سایر مصارف نیز قواعدی را در نظر می‌گیرد، ایرلاین‌ها نمی‌توانند با ورود به بازار آزاد مستقیما نسبت به خرید نیازهایشان اقدام کنند.

 بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته حدود ۶۰  درصد از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی به شرکت ارزی انجام می‌شود و با توجه به رفت و آمد تعدادی از هواپیماهای ایران در فرودگاه های بین المللی نرسیدن ارز به این شرکت‌ها می‌تواند مشکل‌ساز شود.

علی عابدزاده- رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- اخیرا اعلام کرده که این سازمان در مذاکره با بانک مرکزی تلاش می‌کند مشکل تخصیص ارز به ایرلاین‌های ایرانی را برطرف کند.

این مطلب را دیده اید؟

آمارهای معاینه فنی | رتبه اول نیسان در آلایندگی و پراید در انحراف فرمان

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی، گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *