خانه / بازار ایران / تا اطلاع ثانوی بنزین سوپر نزنید!

تا اطلاع ثانوی بنزین سوپر نزنید!

حدود سه ماه است که بنزین سوپر در برخی جایگاه‌های سوخت با کمبود مواجه شده و بسیاری از جایگاه‌ها بنزین سوپر عرضه نمی‌کنند. موضوعی که بررسی لایه های پنهان آن نشان می‌دهد معلول مصرف بالای سوخت است و با وجود اینکه به گفته مسئولان، پالایشگاه‌ها در حد توان خود تولید می‌کنند، باز هم زورشان به مصرف خودروها نمی‌رسد.

حدود دو هفته پیش محمدرضا موسوی خواه – مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی – در پاسخ به سوال  درمورد کمبود توزیع بنزین سوپر در کشور گفت: بنزینی که درحال حاضر در کشور توزیع می‌شود یورو ۴ است و درکل چهار اکتان با بنزین سوپر تفاوت دارد. به طور متوسط روزانه ٣.٥میلیون لیتر بنزین سوپر در کشور توزیع می‌شود که این میزان ممکن است با توجه به شرایط به ٣.٣ یا ٣.٧برسد اما به طور کلی مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

با این‌حال این مشکل بعد از گذشت حدود دو ماه همچنان پابرجا است و بسیاری از مخاطبان طی تماس‌های تلفنی از عدم عرضه این نوع بنزین در جایگاه‌های سوخت خبر داده‌اند.

در این راستا زیبا اسماعیلی – سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی – با تاکید بر اینکه بنزین سوپر در شهر تهران بدون مشکل توزیع می شود گفت: از ساعت ۲۴ بامداد روز سه شنبه تا عصر این روز یک میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بنزین سوپر در شهر تهران توزیع شده است. وی از مصرف روزانه سه میلیون لیتر بنزین سوپر در سراسر کشور خبر داد و گفت: این مقدار بنزین تنها در پالایشگاه شازند اراک تولید می‌شود.

این درحالی است که آمار و ارقام ماهانه مصرف بنزین خبر از افزایش بی سابقه این فرآورده توسط مصرف کنندگان می دهد و به نظر می رسد اولویت پالایشگاه‌ها از جمله پالایشگاه شازند اراک تامین بنزین یورو ۴ و به همین دلیل ممکن است در برخی از روزها این پالایشگاه به جای تولید بنزین سوپر اقدام به تولید بنزین یورو ۴ کند.

این مطلب را دیده اید؟

آیا کارت سوخت برمی‌گردد ؟

مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: سامانه کارت هوشمند در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *