خانه / تخصصی / تامین سوخت خودرو با انرژی‌های تجدیدپذیر

تامین سوخت خودرو با انرژی‌های تجدیدپذیر

یک شرکت انگلیسی در نظر دارد با استفاده از متانول، سوخت تجدیدپذیر جدیدی برای خودرو تولید کند. این سوخت، از بنزین ترکیب‌شده با متانول ایسلندی تولید می‌شود.

 متانول ایسلندی، از دی‌اکسید کربن اضافی نیروگاه‌هایی ساخته می‌شود که آب گرم آمیخته با نفت را از چشمه آب گرم “بلو لاگون” (Blue Lagoon) ایسلند فراهم می‌کنند. “بلو لاگون”، یک چشمهٔ آب گرم و یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های ایسلند است.

در این طرح، ۲۳ هزار لیتر متانول با بنزین ترکیب و به چندین پمپ بنزین در انگلستان ارائه شدند. نتیجه این کار، ترکیبی از سه درصد متانول در هر لیتر سوخت است که به متانول تولید شده از سوخت‌های زیستی شباهت دارد.

خودروها، با بنزین که یک سوخت فسیلی است، کار می‌کنند و این سوخت، در انتشار گازهای گلخانه‌ای نقش پررنگی دارد. اروپا مانند دیگر کشورهای جهان، اهدافی برای کاهش گازهای گلخانه‌ای دارد و امیدوار است افزایش دمای زمین را کنترل کند. نیروی متانول تولید شده توسط شرکت بین‌المللی بازیافت کربن، از چشمه آب گرم “بلو لاگون” تامین می‌شود و در کاهش کربن بنزین نقش دارد.

برای تولید سوخت مورد نظر، کارخانه از دی‌اکسید کربن اضافی نیروگاه زمین‌گرمایی ” Svartsengi” استفاده می‌کند. این نیروگاه، انرژی مناطق اطراف خود را تامین و به جای آزاد کردن دی‌اکسید کربن در جو و انتشار گازهای گلخانه‌ای، ضایعات گاز را به متانول تبدیل می‌کند.این نخستین باری است که در انگلستان، متانول به یک منبع تجدیدپذیر کامل تبدیل می‌شود.

این مطلب را دیده اید؟

آمارهای معاینه فنی | رتبه اول نیسان در آلایندگی و پراید در انحراف فرمان

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی، گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *