خانه / تخصصی / برای اولین بار در کشور،تولید خودرو با ۴ ایربگ و سانروف

برای اولین بار در کشور،تولید خودرو با ۴ ایربگ و سانروف

گروه صنعتی ایران‌خودرو در ماه‌های پایانی سال موفق شد گامی مهم در استفاده از توانمندی‌های داخلی مهندسان و متخصصان کشور بردارد و مدل جدیدی از دو محصول قبلی خود را که در مرکز تحقیقات ایران‌خودرو طراحی شده بود، به بازار عرضه کند.

گروه صنعتی ایران‌خودرو توانست به منظور حفظ سهم خود در بازار خودروهای کلاس C و پاسخ‌گویی به خواست مشتریان مبنی بر استفاده از محصول مناسب برای خانواده، پژو ۲۰۷i را به صورت صندوقدار طراحی کرده و به مرحله تجاری‌سازی برساند. همچنین برای افزایش سهم برند ملی در سبد محصولات خود خودروی دنا را به صورت فیس‌لیفت یا طراحی مجدد با عنوان دنا‌پلاس به مشتریان علاقه‌مند به این خودرو عرضه کرد.

گروه صنعتی ایران‌خودرو توسعه و طراحی محصول را از اهداف راهبردی خود قرار داده که بر مبنای آن دو محصول جدید را وارد بازار خواهد کرد. دنا‌پلاس تا پایان امسال و پژو ٢٠٧i صندوقدار در نیمه نخست سال آینده تجاری‌سازی و روانه بازار خواهد شد.

اولین خودروی ملی مجهز به سانروف

خودروی ملی دنا که گروه صنعتی ایران‌خودرو بر حفظ و افزایش سهم آن در سبد محصولات خود تأکید دارد، طبق نظر و خواست مشتریان بازطراحی شد. ایربگ جانبی و سانروف، دنا را در میان خودروهای ساخت داخل متمایز و سرآمد کرده است. دناپلاس با این امکانات در سطح مطلوبی از استانداردهای ایمنی قرار گرفته است. این خودرو که با نصب کیسه‌های هوای جانبی، با چهار ایربگ وارد بازار می‌شود، به دست توانای متخصصان و مهندسان ایران‌خودرو طراحی شده است. در این میان صرفا در ساخت ماشین‌آلات موردنیاز خط جدید تولید همکاری‌هایی با شرکت‌های بین‌المللی صورت گرفته است.

دنای فیس‌لیفت‌شده با بهبودهایی نسبت به مدل قبلی به بازار می‌آید. دوربین دید عقب و جایگزینی سیستم چندرسانه‌ای جدید با مالتی‌مدیای فعلی از ویژگی‌های دناپلاس است. تغییر گرافیک داخلی چراغ‌ها، باعث جذابیت بیشتری در دنا شده و البته شکل کلی چراغ و ابعاد فیزیکی آن بدون تغییر مانده است. افزودن لامپ‌های ال‌ای‌دی به خودرو به عنوان چراغ دید در روز یا روزنما و چراغ‌های کوچک از جنس نئون که در خودروهای روز دنیا مثل آئودی، ب‌ام‌و و مرسدس بنز هم دیده می‌شوند، از جمله تغییرات در چراغ‌های این خودرو به شمار می‌رود. در چراغ عقب نیز تغییراتی دیده می‌شود که کمتر از چراغ‌های جلوست. طراحی خطوط روی درهای جانبی دناپلاس مانند خودروهای مدرن امروزی و امتداد آن به روی گل‌گیر عقب از دیگر بهبودهای صورت‌گرفته در دناست.

استایل خودرو به صورت کامل به وسیله متخصصان طراحی صنعتی مرکز طراحی و توسعه محصولات ایران‌خودرو انجام شده است. طراحی و توسعه اجزای بدنه شامل ٨٥ قطعه جدید بدنه به وسیله متخصصان و کارشناسان مرکز تحقیقات ایران‌خودرو صورت گرفته و طراحی و توسعه ١٥٩ مکانیسم قطعات تزئینات داخلی و خارجی از سوی متخصصان و کارشناسان مرکز تحقیقات ایران‌خودرو با همکاری و مشارکت تأمین‌کنندگان انجام شده است. در زمینه صنعتی‌سازی پروژه، جیگ و قالب‌سازی، طراحی و نصب و راه‌اندازی تجهیزات خط تولید نیز فعالیت‌های مختلفی با همکاری متخصصان ایران‌خودرو با شرکت تام، آیکید و شرکت معتبر خارجی صورت گرفته است.

گروه صنعتی ایران‌خودرو به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه با اعتقاد بر همت جمعی و عزم راسخ مسیر پیشرفت و توسعه صنعت کشور را برگزیده و از تمام امکانات خود برای دستیابی به اهداف تعیین‌شده در سند چشم‌انداز صنعت خودرو کشور استفاده می‌کند. این شرکت با ارائه محصول جدید موردنظر و خواست مشتری در کلاس‌های مختلف درصدد است سهم محصولات خود را در بازار افزایش داده و رضایت مشتریان در بخش‌های مختلف بازار را تأمین کند.

 

این مطلب را دیده اید؟

آمارهای معاینه فنی | رتبه اول نیسان در آلایندگی و پراید در انحراف فرمان

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی، گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *