خانه / عمومی / ایرلاین‌های خارجی چه بازی‌ای را با مسافران ایرانی آغاز کرده‌اند؟

ایرلاین‌های خارجی چه بازی‌ای را با مسافران ایرانی آغاز کرده‌اند؟

چند روز پس از آغاز رسمی اجرایی شدن بسته ارزی جدید دولت و در کنار بالا رفتن قیمت بلیت پروازهای بین المللی خبرهایی که از گوشه و کنار این بازار به گوش می‌رسد، حاکی از سوء استفاده برخی از ایرلاین‌های خارجی در فضای فعلی ایران است.

در کنار افزایش قابل توجه قیمت بلیت ایرلاین های خارجی در ایران و شایعات و گمانه‌زنی‌هایی که حکایت از آن می‌کرد که تعدادی از این شرکت‌ها فروش ریالی بلیت در ایران را متوقف کرده و به شکل دلاری با مسافران معامله می‌کنند، حالا شکایت تعدادی از مسافران ایرانی به این موضوع می‌پردازد که مصوبه جدید بانک مرکزی که با تایید سازمان هواپیمایی کشوری در صنعت هوایی ایران نیز اجرایی شد، برای تعدادی از مسافران ایرانی افزایش قابل توجه هزینه‌ها را به همراه داشته است.

چند روز قبل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که از این پس ارز مورد نیاز ایرلاین‌ها از طریق سامانه سنا تخصیص پیدا می‌کند و همین مسئله قیمت ارز مورد استفاده ایرلاین‌ها را از حدود ۴۲۰۰ تومان به مرز ۹۰۰۰ تومان افزایش داد. این مساله برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی فشارهای قابل توجهی را به وجود آورده اما ایرلاین‌های خارجی به دنبال استفاده از این مسئله به عنوان یک فرصت هستند.

هر چند در آسمان ایران تعداد زیادی ایرلاین‌های خارجی هنوز فعالیت می‌کنند و به نقاط مختلف جهان مسافران ایرانی را می‌برند، اما مساله و ابهام اصلی چگونگی تداوم فعالیت آنها در شرایط فعلی اقتصادی کشور است که از یک سو ایران قطعا به حضور آنها برای افزایش انتخاب‌های مسافرانش احتیاج دارد ولی از سوی دیگر ترس آن را نیز دارد که با سودجویی این شرکت‌ها شرایط بازار بیش از گذشته به هم بریزد.

این مطلب را دیده اید؟

ترامپ پیشنهاد اروپا برای حذف تعرفه صنایع خودروسازی را نپذیرفت

دونالد ترامپ پیشنهاد حذف تعرفه‌های سنگین گمرکی بر روی خودروهای وارداتی اروپایی به آمریکا را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *