خانه / بازار ایران / اطلاعات خریداران ارز را جمع آوری کرده‌ایم

اطلاعات خریداران ارز را جمع آوری کرده‌ایم

رئیس سازمان امور مالیاتی می‌گوید اطلاعات تمام کسانی که مبادرت به خرید ارز کردند توسط این سازمان دریافت شده است. او همچنین می گوید سازمان امور مالیاتی برای ارز و سکه و خودرو کارگروه ویژه تشکیل داده و با همکاری دستگاه‌هایی مثل بانک مرکزی، دستگاه های امنیتی و وزارت صنعت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار رکورد اطلاعات از کسانی که فعالیت خرید و فروش ارز و سکه داشتند به دست آورده است.

وی افزود: ما برای ارز و سکه و خودرو کارگروه ویژه تشکیل دادیم. با همکاری دستگاه هایی مثل بانک مرکزی، دستگاه‌های امنیتی و وزارت صنعت و معدن  ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار رکورد اطلاعات از کسانی که فعالیت خرید و فروش ارز و سکه داشتند به دست آوردیم. با توجه به ماده ۱۶۹ قانون کسانی که بیش از ۱۰۰ هزار دلار در سال مبادرات به خرید و فروش ارز می کنند باید اطلاعاتشان ارسال شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: ما درباره فعالیت سکه و ارز پیشنهادی داشتیم و آن اینکه از سکه پلکانی مالیات اخذ شود مثلا کسی که برای مهریه یا موارد دیگر تا ۲۵ تا سکه خریدار مالیاتی نپردازد و از این بیشتر پلکانی دریافت کنیم. البته این پیشنهاد تایید نشد.

وی ادامه داد: تمام کسانی که مبادرت به خرید ارز کنند اطلاعاتش را دریافت کردیم ولی اگر کسی مبادرت به فعالیت اقتصادی کرده باشد می تواند فعالیت خود را ادامه دهد و در خرداد یا تیر اظهار نامه ارایه کند و ما یک سال فرصت داریم رسیدگی کنیم.

تقوی نژاد ادامه داد: ما از اختیارات ماده ۱۶۳ قانون که می‌گوید سازمان امور مالیاتی می تواند به نسبت ماخذی از مالیات‌های سال های قبل و یا نسبتی از فعالیت سال های مورد فعالیت مودی مالیات را به صورت علی‌الحساب تشخیص دهد استفاده کردیم و کارگروهی ویژه برای ارسال و دسته بندی تشکیل دادیم.

وی گفت: دولت باید علاوه بر نرخ های موجود ۶۰ درصد از سود واردات خودرو را اخذ کند و در درآمدهای گمرک شناسایی کند. رئیس گمرک اطلاعات واردات خودرو در سال ۱۳۹۶ را در اختیار ما گذاشته. چند شرکت و چند شخصیت حقیقی و حقوقی را شناسایی و رسیدگی می کنیم.

رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به اینکه آیا آقا زاده‌ها جزو افرادی که شناسایی شده‌اند هستند؟ گفت: من در مالیات گرفتن خط قرمز ندارم، ولی مالیات گرفتن کار آسانی نیست سفارش می‌شود توصیه می‌شود تهدید می شود.

این مطلب را دیده اید؟

آیا کارت سوخت برمی‌گردد ؟

مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: سامانه کارت هوشمند در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *