خانه / بازار ایران / احتمال خروج اسکانیا از بازار ایران به دلیل تحریم های آمریکا

احتمال خروج اسکانیا از بازار ایران به دلیل تحریم های آمریکا

خبرگزاری رویترز به نقل ازرئیس شرکت سوئدی اسکانیا اعلام کرده که بازگشت تحریم های خودروسازی آمریکا علیه ایران، می تواند کل فروش این شرکت در ایران را با خطر مواجه کند و اسکانیا ناچار به خروج از کشور شود.
هنریک هنریکسون، مدیر عامل اسکانیا در ادامه صحبت هایش عنوان کرد: اسکانیا یکی از نخستین شرکت هایی بود که پس از رفع تحریم های بین المللی در سال ۲۰۱۶، به بازار ایران بازگشت. اما اکنون این شرکت تمامی سفارش های خود برای خرید خودروهای سنگین در ایران را تا نیمه ماه آگوست، یعنی حدود دو هفته آینده را لغو کرده است چرا که نگران است این سفارش ها مشمول تحریم های آمریکا شوند و موقعیت شرکت را با خطر مواجه کنند.
او در مورد ادامه وضعیت فعلی ابراز نگرانی کرد و گفت از دست دادن بازار ایران، برای این شرکت ضررهای سنگینی به همراه خواهد داشت. اسکانیا سالیانه بین پنج تا شش هزار کامیون، کشنده و اتوبوس در ایران می فروشد که فروش بازار ایران پنج درصد سهم کل بازار این شرکت را تشکیل می دهد.
در چندماه گذشته بسیاری از خودروسازان بین المللی نظیر گروه پژو سیتروئن، رنو ومزدا به دلیل مواجه نشدن با عواقب تحریم های آمریکا علیه خودروسازی ایران، بازار خودرو را ترک کرده و پروژه های مشترک خود با شرکای ایرانی را به حالت تعلیق درآورده اند و به نظر می رسد خودروسازی اسکانیا، شرکت دیگری باشد که قصد ترک بازار خودروی ایران را دارد.

این مطلب را دیده اید؟

آیا کارت سوخت برمی‌گردد ؟

مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: سامانه کارت هوشمند در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *