خانه / تخصصی / آمارهای معاینه فنی | رتبه اول نیسان در آلایندگی و پراید در انحراف فرمان
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-08-31 11:01:43Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com{~ÿ’:là

آمارهای معاینه فنی | رتبه اول نیسان در آلایندگی و پراید در انحراف فرمان

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز معاینه فنی، گفت: بیشترین آمار مردودی از منظر آلایندگی مربوط به نیسان و از لحاظ انحراف فرمان مربوط به پراید است.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از شهرنوشت، سید نواب حسینی‌منش با اشاره به مراجعه یک میلیون و ۷۰ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی در سال گذشته، اظهار کرد: میزان مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی در ۵ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی علت افزایش مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی را بالا رفتن سن خودروها و پایان معافیت از اخذ معاینه فنی، طرح ترافیک جدید و لحاظ تخفیف برای اخذ معاینه فنی برتر و همچنین هشدارهای اعلام شده به دنبال اجرای طرح کاهش، عنوان کرد.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران تصریح کرد: بیشترین دلیل مردودی در تهران با ۴۵ درصد مربوط به آلایندگی و پس از آن به ترتیب مشکل ترمز، کمک فنر و عیوب ظاهری بوده است. ضمن اینکه اکثر خودروها تک نقص نیستند و چند نقص را به صورت همزمان دارند.

وی در مورد معاینه فنی برتر نیز گفت: ۱۳۰ هزار خودرو موفق به اخذ معاینه فنی برتر شده‌اند که بخشی از این تعداد را خودروهای معاف از معاینه زیر ۴ سال تشکیل می‌دهند که با انگیزه تخفیف طرح ترافیک مراجعه کردند.

به گفته حسینی‌منش، ۷۵ درصد خودروهای مراجعه‌کننده برای دریافت معاینه فنی مردود می‌‍شوند که پس از اصلاح معایب، این رقم به ۵۰ درصد کاهش می یاپيدا مي‌كند.

اوکسون# فروشگاه لوازم یدکی# جایگاهی مناسب برای فروش# کالای شما

این مطلب را دیده اید؟

آغاز جریمه مشترکان پرمصرف برق از یکی دو ماه دیگر

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *